C0603C222J3RECAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
2200 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0603C222J3RECAUTO
DigiKey Part Number
C0603C222J3RECAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C222J3RECAUTO
Description
CAP CER 2200PF 25V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C222J3RECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)