C0603C104K3RECAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 66,323
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 395
In Stock: 331
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
YAGEO
TDK
TDK
Murata Electronics
0.1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0603C104K3RECAUTO
DigiKey Part Number
C0603C104K3RECAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C104K3RECAUTO
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C104K3RECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)