C0603C101J5HACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0603C101J5HACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603C101J5HACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603C101J5HACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C101J5HACAUTO
Description
CAP CER 0603 100PF 50V ULTRA STA
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603C101J5HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)