C052H331J2G5GA7301
DigiKey Part Number
C052H331J2G5GA7301-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C052H331J2G5GA7301
Description
CAP CER 330PF 200V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
45 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C052H331J2G5GA7301 Models
Category
Features
Low ESL, High Temperature
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.245" (6.22mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C