C0402C682K1RACAUTO7411 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 13,030
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 49,416
Datasheet
Taiyo Yuden
6800 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
C0402C682K1RACAUTO7411
DigiKey Part Number
399-C0402C682K1RACAUTO7411TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C682K1RACAUTO7411
Description
CAP CER 0402 6.8NF 100VDC X7R
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)