C0402C392J5RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 4,232
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 7,347
Datasheet
Walsin Technology Corporation
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
3900 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
C0402C392J5RALTU
DigiKey Part Number
399-C0402C392J5RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C392J5RALTU
Description
CAP CER 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0402C392J5RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)