C0402C222J5RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 7,774
Datasheet
KYOCERA AVX
In Stock: 795
Walsin Technology Corporation
KYOCERA AVX
2200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
C0402C222J5RALTU
DigiKey Part Number
399-C0402C222J5RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C222J5RALTU
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0402C222J5RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)