C0201C220J3GACTU
DigiKey Part Number
399-C0201C220J3GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0201C220J3GACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0201C220J3GACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0201C220J3GACTU
Description
CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0201C220J3GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)