A783MW187M1JLAS015 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | A783MW187M1JLAS015 |
Description | CAP ALU HYBRID 125C 63V 180UF |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 180 µF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 15mOhm 4000 Hrs @ 125°C |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Manufacturer KEMET | Ratings AEC-Q200 |
Series | Applications Automotive |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Features High Vibration |
Part Status Active | Ripple Current @ Low Frequency 770 mA @ 100 Hz |
Type Hybrid | Ripple Current @ High Frequency 3.5 A @ 100 kHz |
Capacitance 180 µF | Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm) |
Voltage - Rated 63 V | Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) |
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm | Mounting Type Surface Mount |
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C | Package / Case Radial, Can - SMD |