A782MN686M1JLAV035
DigiKey Part Number
399-A782MN686M1JLAV035TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A782MN686M1JLAV035
Description
CAP ALUM HYBRID 68UF 20% 63V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 35mOhm 4000 Hrs @ 135°C
Category
Ratings
AEC-Q200
Manufacturer
KEMET
Applications
Automotive
Series
Features
Anti-Vibration
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ripple Current @ Low Frequency
671 mA @ 100 Hz
Part Status
Active
Ripple Current @ High Frequency
3.05 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Capacitance
68 µF
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.425" L x 0.406" W (10.80mm x 10.30mm)
Voltage - Rated
63 V
Mounting Type
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance)
35mOhm
Package / Case
Radial, Can - SMD
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 135°C
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C