LRC0603CJ33NGV001T
DigiKey Part Number
712-LRC0603CJ33NGV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-LRC0603CJ33NGV001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-LRC0603CJ33NGV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRC0603CJ33NGV001T
Description
FIXED IND 33NH 300MA 800 MOHM
Detailed Description
33 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 800mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
800mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 100MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
1.6GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)