LRC0603CJ27NGV001T
DigiKey Part Number
712-LRC0603CJ27NGV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-LRC0603CJ27NGV001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-LRC0603CJ27NGV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRC0603CJ27NGV001T
Description
FIXED IND 27NH 300MA 700 MOHM
Detailed Description
27 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 700mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
700mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 100MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
2GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)