LRC0402CK47NGV001T
DigiKey Part Number
712-LRC0402CK47NGV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRC0402CK47NGV001T
Description
FIXED IND 47NH 150MA 1.3 OHM SMD
Detailed Description
47 nH Unshielded Multilayer Inductor 150 mA 1.3Ohm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LRC0402CK47NGV001T Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.3Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant
1.2GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)