LRC0402CJ33NGV001T
DigiKey Part Number
712-LRC0402CJ33NGV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-LRC0402CJ33NGV001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-LRC0402CJ33NGV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRC0402CJ33NGV001T
Description
FIXED IND 33NH 200MA 1 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 nH Unshielded Multilayer Inductor 200 mA 1Ohm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LRC0402CJ33NGV001T Models
Category
DC Resistance (DCR)
1Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
1.6GHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Type
Multilayer
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)