2450LP14A0100001T
DigiKey Part Number
712-2450LP14A0100001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-2450LP14A0100001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-2450LP14A0100001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2450LP14A0100001T
Description
RF FILTER LOW PASS 2.45GHZ 0603
Detailed Description
2.45GHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 0.5dB 0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
EDA/CAD Models
2450LP14A0100001T Models
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss
0.5dB
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Frequency
2.45GHz Center
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Bandwidth
100MHz
Height (Max)
0.028" (0.70mm)