2450AD18A6050001E
DigiKey Part Number
712-2450AD18A6050001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-2450AD18A6050001ECT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2450AD18A6050001E
Description
ANT2.45 / 6.05 GHZ BT/WIFI
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Wi-Fi6E Chip Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
2450AD18A6050001E Models
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Return Loss
6dB, 5dB, 5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Gain
2dBi, 1.5dBi, 2.7dBi
Part Status
Active
Power - Max
3 W
RF Family/Standard
Bluetooth, WiFi
Termination
Solder
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
2.45GHz, 5.375GHz, 6.525GHz
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.85GHz, 5.85GHz ~ 7.2GHz