JYD0610L350-L30
DigiKey Part Number
5101-JYD0610L350-L30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JYD0610L350-L30
Description
VIBRATION ERM 6MM DC MOTOR
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Motor Vibration, ERM (Haptic) 18000 RPM 3VDC
Category
RPM
18000 RPM
Manufacturer
JIE YI ELECTRONICS LIMITED
Torque - Rated (oz-in / mNm)
0.006 / 0.039
Series
Size / Dimension
Round - 0.236" Dia (6.00mm)
Packaging
Bulk
Diameter - Shaft
0.031" (0.80mm)
Part Status
Active
Length - Shaft and Bearing
0.138" (3.50mm)
Type
DC Motor
Termination Style
Wire Leads
Function
Vibration, ERM (Haptic)
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C
Voltage - Rated
3VDC