Image for JG23-0.5X-90 is not available
JG23-0.5X-90
DigiKey Part Number
2045-JG23-0.5X-90-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JG23-0.5X-90
Description
23G 0.5" IT SERIES TIP ID .016"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Blue
Category
Gauge
23
Manufacturer
Jensen Global Inc.
Outer Diameter
0.025" (0.64mm)
Series
Inner Diameter
0.016" (0.41mm)