Image for JG23-0.5TX is not available
JG23-0.5TX
DigiKey Part Number
2045-JG23-0.5TX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JG23-0.5TX
Description
23G 0.5" PTFE TIP ID .026" LIGHT
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Blue
Category
Gauge
23
Manufacturer
Jensen Global Inc.
Outer Diameter
0.038" (0.97mm)
Packaging
Box
Inner Diameter
0.026" (0.66mm)