MM80-204B1-1R | |
|---|---|
DigiKey Part Number | MM80-204B1-1R-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MM80-204B1-1R |
Description | CONN SKT SODIMM 204POS R/A SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 204 Position SODIMM DDR3 SDRAM Socket Surface Mount, Right Angle, Screw Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Mounting Type Surface Mount, Right Angle, Screw Mount |
Manufacturer JAE Electronics | Insertion Angle 25° Angle |
Series | Features Latches |
Packaging Tray | Mounting Feature Reverse |
Part Status Active | Height 0.205" (5.20mm) |