MKJ5A6F9-10PA
DigiKey Part Number
1003-2199-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKJ5A6F9-10PA
Description
CONN PLUG MALE 10POS GOLD CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Number of Positions
10
Current Rating (Amps)
5A
Shell Size - Insert
9-10
Voltage Rating
500VAC
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C