Image for MDM-15SSB-6-A174 is not available
MDM-15SSB-6-A174
DigiKey Part Number
MDM-15SSB-6-A174-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-15SSB-6-A174
Description
CONN MICRO-D RCPT 15POS PNL MNT
Detailed Description
15 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish
Aluminum, Nickel Plated, Electroless
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C