Image for CA3108E22-14SF97 is not available
CA3108E22-14SF97
DigiKey Part Number
ICA3108E22-14SF97-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3108E22-14SF97
Description
CONN PLUG 19POS RT ANG W/SKTS
Customer Reference
Detailed Description
19 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup
Category
Orientation
N (Normal)
Packaging
Bag
Number of Positions
19
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Current Rating (Amps)
22A
Shell Size - Insert
22-14
Voltage Rating
50V
Mounting Type
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C