CA3106A22-14SF80F137RES
DigiKey Part Number
ICA3106A22-14SF80F137RES-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3106A22-14SF80F137RES
Description
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS
Customer Reference
Detailed Description
19 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Category
Fastening Type
Threaded
Packaging
Bag
Number of Positions
19
Current Rating (Amps)
22A
Shell Size - Insert
22-14
Voltage Rating
50V
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C