Image for CA3101E24A28SBF80F42 is not available
CA3101E24A28SBF80F42
DigiKey Part Number
ICA3101E24A28SBF80F42-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3101E24A28SBF80F42
Description
CONN RCPT 28POS INLINE W/SKTS
Customer Reference
Detailed Description
28 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Packaging
Bag
Number of Positions
28
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps)
22A
Shell Size - Insert
24-A28
Voltage Rating
50V
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C