IS66WVH16M8DBLL-100B1LI
DigiKey Part Number
706-1549-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS66WVH16M8DBLL-100B1LI
Detailed Description
PSRAM (Pseudo SRAM) Memory IC 128Mbit Parallel 100 MHz 40 ns 24-TFBGA (6x8)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IS66WVH16M8DBLL-100B1LI Models
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
100 MHz
Packaging
Tray
Write Cycle Time - Word, Page
40ns
Access Time
40 ns
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
Memory Type
Volatile
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)