IS61LPD51236A-250B3LI-TR is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 18Mbit Parallel 250 MHz 2.6 ns 165-PBGA (13x15)
IS61LPD51236A-250B3LI-TR
DigiKey Part Number
IS61LPD51236A-250B3LI-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS61LPD51236A-250B3LI-TR
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165PBGA
Customer Reference
Detailed Description
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
250 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Access Time
2.6 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)