MCI0603TM10NHHBPDG
DigiKey Part Number
3526-MCI0603TM10NHHBPDGTR-ND - Tape & Reel (TR)
3526-MCI0603TM10NHHBPDGCT-ND - Cut Tape (CT)
3526-MCI0603TM10NHHBPDGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCI0603TM10NHHBPDG
Description
FIXED IND 10NH 250MA 700 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 nH Unshielded Multilayer Inductor 250 mA 700mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
700mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3.2GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)