S27KL0643GABHI023
DigiKey Part Number
448-S27KL0643GABHI023TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S27KL0643GABHI023
Description
IC PSRAM 64MBIT SPI/OCTAL 24FBGA
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PSRAM (Pseudo SRAM) Memory IC 64Mbit SPI - Octal I/O 200 MHz 35 ns 24-FBGA (6x8)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S27KL0643GABHI023 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Memory Interface
SPI - Octal I/O
Mfr
Clock Frequency
200 MHz
Series
Write Cycle Time - Word, Page
35ns
Packaging
Tape & Reel (TR)
Access Time
35 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)