CY7C1383F-133BZI
DigiKey Part Number
CY7C1383F-133BZI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C1383F-133BZI
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FBGA
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 18Mbit Parallel 133 MHz 6.5 ns 165-FBGA (13x15)
Clock Frequency
133 MHz
Packaging
Tray
Access Time
6.5 ns
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)