CY7C1361C-100BZXET
DigiKey Part Number
CY7C1361C-100BZXET-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C1361C-100BZXET
Description
IC SRAM 9MBIT PAR 165FBGA
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 100 MHz 8.5 ns 165-FBGA (13x15)
Clock Frequency
100 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Access Time
8.5 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)