CY15V108QI-20LPXC
DigiKey Part Number
448-CY15V108QI-20LPXC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY15V108QI-20LPXC
Description
IC FRAM 8MBIT SPI 20MHZ 8GQFN
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 8Mbit SPI 20 MHz 8-GQFN (3.23x3.28)
Category
Memory Organization
1M x 8
Clock Frequency
20 MHz
Packaging
Tray
Voltage - Supply
1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)