CY15V102QN-50LHXIT
DigiKey Part Number
448-CY15V102QN-50LHXITTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY15V102QN-50LHXIT
Description
IC FRAM 2MBIT SPI 50MHZ 8DFN
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 2Mbit SPI 50 MHz 8 ns 8-DFN (5x6)
Category
Memory Organization
256K x 8
Clock Frequency
50 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Access Time
8 ns
Voltage - Supply
1.71V ~ 1.89V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)