CY15B108QN-40LPXIT
DigiKey Part Number
448-CY15B108QN-40LPXITTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY15B108QN-40LPXIT
Description
IC FRAM 8MBIT SPI 40MHZ 8GQFN
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 8Mbit SPI 40 MHz 9 ns 8-GQFN (3.23x3.28)
Category
Memory Organization
1M x 8
Mfr
Memory Interface
SPI
Series
Clock Frequency
40 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Access Time
9 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)