CY15B104QSN-108SXI
DigiKey Part Number
448-CY15B104QSN-108SXI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY15B104QSN-108SXI
Description
IC FRAM 4MBIT SPI/QUAD 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 4Mbit SPI - Quad I/O 108 MHz 8-SOIC
Category
Memory Organization
512K x 8
Mfr
Memory Interface
SPI - Quad I/O
Series
Clock Frequency
108 MHz
Packaging
Tube
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.6V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)