15DYS850-240210W-K
DigiKey Part Number
2882-15DYS850-240210W-K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15DYS850-240210W-K
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 50W
Detailed Description
24V 50 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Included) Input
Efficiency
88%
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Form
Wall Mount (Class II)
Cord Length
47.2" (1.20m)
Input Type
Multi-Blade (Included)
Input Connector
Multi-Blade (Included)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.33" L x 2.05" W x 1.38" H (84.5mm x 52.0mm x 35.0mm)
Voltage - Output
24V
Approval Agency
CB, CCC, CE, FCC, GS, RCM, TUV
Current - Output (Max)
2.1A
Standard Number
Power (Watts)
50 W
Base Product Number
No Load Power Consumption
210mW (Max)