15DYS6150-2400625P
DigiKey Part Number
2882-15DYS6150-2400625P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15DYS6150-2400625P
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 150W
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24V 150 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
15DYS6150-2400625P Models
Category
Polarization
Positive Center
Manufacturer
Ideal Power Ltd.
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
88%
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Cord (Sold Separately)
Input Connector
IEC 320-C14
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
6.79" L x 2.80" W x 1.46" H (172.5mm x 71.0mm x 37.0mm)
Voltage - Output
24V
Approval Agency
CE, GS, SAA, UL
Current - Output (Max)
6.25A
Standard Number
Power (Watts)
150 W
Base Product Number
No Load Power Consumption
210mW (Max)