2016S42000BMDAEBDJE -TR
DigiKey Part Number
3305-2016S42000BMDAEBDJE-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2016S42000BMDAEBDJE -TR
Description
CRYSTAL 20MHZ, 10PPM, 20PPM, 1
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
20 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm