Image for DF9B-23P-1V(32) is not available
DF9B-23P-1V(32)
DigiKey Part Number
DF9B-23P-1V(32)-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9B-23P-1V(32)
Description
CONN HDR 23POS SMD TIN
Customer Reference
Detailed Description
23 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Tin
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DF9B-23P-1V(32) Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Solder Retention
Packaging
Tape & Reel (TR)
Contact Finish
Tin
Part Status
Last Time Buy
Contact Finish Thickness
39.4µin (1.00µm)
Connector Type
Header, Center Strip Contacts
Mated Stacking Heights
4.3mm
Number of Positions
23
Height Above Board
0.130" (3.30mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)