DF7A-3EP-3.96C is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 79
Parametric Equivalent
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 102
Datasheet
3 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.156" (3.96mm)
DF7A-3EP-3.96C
DigiKey Part Number
H2701-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF7A-3EP-3.96C
Description
CONN PLUG HSG 3POS 3.96MM
Customer Reference
Detailed Description
Category
Pitch
0.156" (3.96mm)