DF63M-4P-3.96DSA
DigiKey Part Number
H126551-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF63M-4P-3.96DSA
Description
CONN HEADER VERT 4POS 3.96MM
Detailed Description
Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
EDA/CAD Models
DF63M-4P-3.96DSA Models
Category
Contact Length - Post
0.138" (3.50mm)
Mfr
Insulation Height
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C