DF57H-5P-1.2V(21)
DigiKey Part Number
H12107TR-ND - Tape & Reel (TR)
H12107CT-ND - Cut Tape (CT)
H12107DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF57H-5P-1.2V(21)
Description
CONN HEADER SMD 5POS 1.2MM
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 5 position 0.047" (1.20mm)
EDA/CAD Models
DF57H-5P-1.2V(21) Models
Insulation Height
0.055" (1.40mm)
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C