DF52-4P-0.8C
DF52-4P-0.8C
DF52-4P-0.8C
DigiKey Part Number
H125085-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF52-4P-0.8C
Description
CONN PLUG HSG 4POS 0.80MM
Detailed Description
4 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.031" (0.80mm)
EDA/CAD Models
DF52-4P-0.8C Models
Category
Number of Rows
1
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Fastening Type
Friction Lock
Part Status
Active
Color
Black
Connector Type
Insulation Material
Polyamide (PA), Nylon
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.031" (0.80mm)