XAC16-0350Z-UNV-I
XAC16-0350Z-UNV-I
DigiKey Part Number
4718-XAC16-0350Z-UNV-I-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XAC16-0350Z-UNV-I
Description
I-LOC,16W, 350MA, UNV, 0-10V DIM
Customer Reference
Detailed Description
350mA 24 ~ 46V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Category
Current - Output (Max)
350mA
Manufacturer
Hatch Lighting
Power (Watts)
16 W
Packaging
Box
Dimming
Analog
Part Status
Active
Features
OTP, OVP, SCP
Type
Constant Current
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Topology
AC DC Converter
Efficiency
80%
Number of Outputs
1
Termination Style
Wire Leads
Voltage - Input (Min)
108VAC
Size / Dimension
4.00" L x 2.00" W x 1.52" H (101.6mm x 50.8mm x 38.5mm)
Voltage - Input (Max)
304.7VAC
Approval Agency
cURus, FCC
Voltage - Output
24 ~ 46V