M80-MCPM5M1-08-0150L
DigiKey Part Number
952-M80-MCPM5M1-08-0150L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-MCPM5M1-08-0150L
Description
8 POS. MALE SIL 10AWG CABLE ASSE
Detailed Description
8 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Individual Wire Leads 0.492' (150.00mm, 5.91")
Category
Number of Rows
1
Pitch - Connector
0.157" (4.00mm)
Series
Length
0.492' (150.00mm, 5.91")