M80-4000000F1-04-327-00-000
DigiKey Part Number
952-M80-4000000F1-04-327-00-000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-4000000F1-04-327-00-000
Description
4 POS. FEMALE SIL 16AWG CABLE CO
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Gold 16 AWG
EDA/CAD Models
M80-4000000F1-04-327-00-000 Models
Category
Number of Rows
1
Wire Gauge
16 AWG
Features
Jackscrews, Polarizing Key
Number of Positions
4
Pitch
0.157" (4.00mm)