M55-4000242-0300A
DigiKey Part Number
952-M55-4000242-0300A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M55-4000242-0300A
Description
2 POS F/F SIL IDC CABLE 300MM
Manufacturer Standard Lead Time
57 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.984' (300.00mm, 11.81")
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Harwin Inc.
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.984' (300.00mm, 11.81")