Image for R102-320-000 is not available
R102-320-000
DigiKey Part Number
R102-320-000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R102-320-000
Description
BOX ALUM GRAY 12.6"L X 12.6"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Thick Wall Aluminum Gray Split Sides 12.598" L x 12.598" W (320.00mm x 320.00mm) X 3.150" (80.00mm)
Category
Design
Split Sides
Mfr
Material
Series
Color
Gray
Packaging
Box
Features
PCB Supports, Watertight
Part Status
Active
Ratings
Container Type
Box
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Size / Dimension
12.598" L x 12.598" W (320.00mm x 320.00mm)
Weight
10 lbs (4.5 kg)
Height
3.150" (80.00mm)
Base Product Number
Area (L x W)
160in² (1032cm²)