Image for R102-200-000 is not available
R102-200-000
DigiKey Part Number
R102-200-000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R102-200-000
Description
BOX ALUM GRAY 7.87"L X 7.87"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Thick Wall Aluminum Gray Split Sides 7.874" L x 7.874" W (200.00mm x 200.00mm) X 3.150" (80.00mm)
Category
Design
Split Sides
Mfr
Material
Series
Color
Gray
Packaging
Box
Features
PCB Supports, Watertight
Part Status
Active
Ratings
Container Type
Box
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Size / Dimension
7.874" L x 7.874" W (200.00mm x 200.00mm)
Weight
5 lbs (2.3 kg)
Height
3.150" (80.00mm)
Base Product Number
Area (L x W)
62.0in² (400cm²)