Image for R102-080-000 is not available
R102-080-000
DigiKey Part Number
R102-080-000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R102-080-000
Description
BOX ALUM GRAY 3.15"L X 3.15"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Thick Wall Aluminum Gray Split Sides 3.150" L x 3.150" W (80.00mm x 80.00mm) X 1.575" (40.00mm)
Category
Design
Split Sides
Mfr
Material
Series
Color
Gray
Packaging
Box
Features
PCB Supports, Watertight
Part Status
Active
Ratings
Container Type
Box
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Size / Dimension
3.150" L x 3.150" W (80.00mm x 80.00mm)
Weight
1 lb (453.59 g)
Height
1.575" (40.00mm)
Base Product Number
Area (L x W)
9.92in² (64.0cm²)